Spotkanie rekrutacyjne Aktywni zdrowi z pasją CAPOEIRA

Pokaz capoeira

Już 19 stycznia o godz. 16.30 w Starej Remizie przy ulicy Żabiej 8 odbędzie się spotkanie rekrutacyjne projektu „Aktywni, zdrowi, z pasją – CAPOEIRA” współfinansowanego przez Fundację ANWIL dla Włocławka, podczas którego każdy będzie mógł poznać niezwykłą sztukę walki capoeira.
Serdecznie zapraszamy dzieci w wieku 6-12 i młodzież w wieku 13-17 (docelowo zajęcia odbywać się będą w dwóch grupach wiekowych).
Na uczestników czeka możliwość wzięcia udziału w 40 minutowym treningu. Dodatkowo przewidziana jest prezentacja umiejętności osób które już ćwiczą capoeira.

Darmowe zajęcia capoeira w ramach projektu dadzą uczestnikom unikalne możliwości rozwoju w takich obszarach jak:

  • poprawa kondycji fizycznej,
  • poprawa koordynacji ruchowej,
  • wzmocnienie wiary we własne siły i możliwości,
  • kształtowanie pozytywnych cech osobowości,
  • zmniejszenie poziomu agresji,
  • wzrost zainteresowania aktywnością pozaszkolną,
  • podniesienie ambicji i motywacji,
  • kształtowanie umiejętności współpracy w grupie;

Treningi dla osób od 13-tego roku życia zaczynają się od rozgrzewki, podczas której przygotowujemy wszystkie partie mięśni i stawów do dalszych ćwiczeń. Następnie przechodzimy do właściwego treningu. W zależności od tego jakie techniki są zaplanowane na dany trening ćwiczymy w rzędach lub parami. Uczymy się ruchów typowych dla sztuki walki takich jak: kopnięcia, uniki, przejścia, akrobacje.
Treningi dla dzieci od 5 do 12 lat wyglądają podobnie jak w przypadku osób starszych, jednak dla dzieci organizowane są także różne zabawy związane z Capoeira tak aby zajęcia były dla nich ciekawe.
Jeśli chodzi o strój to wystarczy koszulka i wygodne spodnie, najlepiej długie lub ¾ , które nie będą blokowały ruchów. To w zasadzie wszystko w kwestii ubioru ponieważ ćwiczymy na boso. Oprócz tego na treningu może się przydać butelka wody mineralnej.

Więcej o projekcie przeczytać można na stronie: http://capoeira.wloclawek.pl/zapraszamy-do-projektu-aktywni-zdrowi-z-pasja-capoeira/