Twój Trener

Dzień dobry.
Nazywam się Alan Góralski, a mój pseudonim w Capoeira to Cascao. Trenuję Capoeira od stycznia 2011 roku. Capoeira zatrzymała mnie przy sobie z powodu swojej płynności, nieprzewidywalności oraz dzięki swojemu charakterze. Już od pierwszych dni na sali przychodziłem do moich trenerów z pytaniami typu:
A dlaczego jest tak?
Czytałem o tym. Możesz mi to wyjaśnić?
Jak się tego nauczyć?
Pokaż mi, proszę.

Wszystkie te pytania, a także wydarzenia i treningi, na które jeździłem po całej Polsce, sprawiły, że dostałem swój pierwszy stopień w roku 2013. Bardzo wcześnie doszedłem do wniosku, że Capoeira to sport dla mnie i chcę być w nim możliwie jak najlepszy i jak najbardziej kompletny, ponieważ Capoeira ma w sobie wiele aspektów: Capoeira jako gra w roda, gra na instrumentach (berimbau, pandeira, atabaque), śpiewanie, tańce folklorystyczne (maculele, samba, jongo, frevo), język portugalski. Wszystkie te elementy były dla mnie zawsze ważne i ciekawe.

Moja determinacja w trenowaniu pozwoliła mi szybko zostać trenerem, bo już w roku 2015 prowadziłem pierwsze zajęcia. Od tego czasu bardzo się rozwinąłem pod wieloma względami i dziś już jako pełnoprawny instruktor prowadzę regularne zajęcia we Włocławku oraz warsztaty na terenie polski.

Moją trenerską motywacją jest chęć pomocy ludziom. Chciałbym, aby jak największe grono ludzi mogło korzystać z moich zajęć, czuć się lepiej, ruszać się lepiej, być pewniejszym siebie, być szczęśliwsze i zdrowsze.

Jeśli jesteś ciekaw tego, co robie zapraszam cię na moje socialmedia.
Facebook
Instagram