WSC w Warszawie

W ten weekend część naszych członków odwiedziła stolicę Polski, by wziąć udział w II Warszawskich Warsztatach UNICAR Capoeira: „Vida com capoeira”.

W piątek wieczorem, po rodzie powitalnej gospodarze wydarzenia zorganizowali dla uczestników zwiedzanie miasta. Tym sposobem poznaliśmy także okolicę i jej historię.
Sobotni dzień rozpoczęliśmy treningami, na których dużo się nauczyliśmy. Zajęcia prowadzili bardzo dobrzy trenerzy z różnych stron świata. Po przerwie obiadowej mieliśmy okazję wziąć udział w wykładzie na temat capoeira i tego jak ona oddziałuje na nasze życie. Potem odbyła się roda. Na zakończenie dnia integrowaliśmy się całą warsztatową grupą podczas imprezy, gdzie swój występ miał zespół „Ritmo Bloco”. Ten niesamowity pokaz batucady zostanie w naszej pamięci na długo.
W niedzielę nauczyliśmy się nowych piosenek oraz odbył trening jogo. Na koniec była roda pożegnalna.
Podczas rodas mieliśmy okazję doświadczyć stylu Regional w najczystszej postaci. Było to bardzo wartościowe doświadczenie.
Z tych warsztatów na pewno wiele wynieśliśmy, doskanaliśmy swoje techniki, śpiew, umiejętność gry w roda. Serdecznie dziękujemy prowadzącym za świetne treningi oraz organizatorom za zaaranżowanie tego wydarzenia, bez nich by się ono nie odbyło. Wielkie brawa za świetną organizację!
Axe!