Trening z Professorem Caju

Wczoraj, 3 lutego br znów mieliśmy przyjemność uczestniczenia w treningu prowadzonym przez Professora Caju. Dla członków naszego stowarzyszenia nie był on dodatkowo płatny, odbył się w ramach comiesięcznej składki.
Zajęcia poprowadzone zostały w dwóch grupach wiekowych, by dostosować odpowiednio metodykę prowadzenia aula de capoeira (lekcji/treningów capoeira). Pierwszą grupą były dzieci, które odbyły godzinny trening. Po upływie tego czasu przyszła kolej na „duże dzieci”, czyli młodzież i dorosłych.
Mieliśmy także przyjemność gościć znajomych capoeristas z Płocka z grupy UNICAR, bardzo przyjemnie było wspólnie trenować i grać. Dziękujemy za przybycie.
Na treningach poznaliśmy wiele nowych połączeń ruchów, poćwiczyliśmy stare techniki, a także nauczyliśmy się nowych piosenek. Professor przypomniał także jak ważne są wszystkie elementy Capoeira-ruchy (kopnięcia, uniki, akrobacje, poruszanie się), teoria, historia (zarówno capoeira, jak i całej kultury afro-brazylijskiej), muzyka (klaskanie, śpiew, gra na instrumentach) a także folklor brazylijski, tj. samba i maculele. Z pewnością był to bardzo pouczający trening.

Poniżej przedstawiamy zdjęcia z tego treningu, które wykonały Iza Postolska i Kasia Kołodzieżna-dziękujemy za możliwość udostępnienia zdjęć!

Do zobaczenia na kolejnych treningach!