Sao Bento Me Chama 4

Kolejny festiwal polskiej części grupy Muzenza za nami, odbył się on w Opolu w dniach 26-28 kwietnia 2019r. Już od momentu wejścia na sale wszyscy czuliśmy euforie, że możemy być w tym czasie, w tym miejscu, w końcu trenowaliśmy intensywnie cały rok, aby być przygotowanym do tego wydarzenia. Jak zawsze dobór gości genialny, nie można było wybrać lepszych trenerów na tego typu zjazd. Treningi przez cały dzień przebiegały szybko i sprawnie, a w związku z tym wszyscy uczestnicy czuli się zobowiązani do dawania z siebie wszystkiego na tych treningach i dzięki temu obopólnemu zaangażowaniu możemy podziękować:

Instrutor Trocado (Grecja) – za swoje muzyczne uniesienia i piosenki

Professora Pakita (Portugalia) – za rozbudzenie nas na porannej rozgrzewce i za ciekawą formę samby

Professor Mala (Włochy) – za wyczerpujący trening i pogadankę na temat śpiewu

Professor Guerrilheiro (Izrael) – za pokazanie nam niebanalnych ruchów do Sao Bento Pequeno

Contramestre Anao (Francja) – za to, że uwierzyliśmy 😉

Ważną częścią całego festiwalu było dla wszystkich niewątpliwie Batizado e Troca de Corda i nie ważne czy ktoś dostawał pierwszy stopień, czy też kolejny na twarzach wszystkich było widać takie samo przejęcie, a nawet te same myśli: – „czy sobie poradzę?”, „jak mam się zachować?”, „mam nadzieje, że się nie pomylę”. Uwierzcie mi, że wszyscy byliście wspaniali, każdy z Was dołożył małą lub większą cegiełkę, aby to wydarzenie wyglądało tak, a nie inaczej.

Gratulujemy nowych stopni:

Pera – Amarela/Laranha

Mamuto – Cinza/Amarela

Serio – Cinza/Amarela

Tagarela – Cinza/Amarela

Minhoca – Cinza/Amarela

Baqueta – Cinza/Amarela

Peixinho-dourado – Crua/Varmelha

Mataraca – Crua/Amarela

Divertido – Crua/Amarela

Ursinho – Crua/Cinza

Dziękujemy również organizatorom za cały trud, który włożyli w organizacje wydarzenia. Dziękujemy Contramestre Caju, Monitor Tribo i cała ekipa Muzenza Opole. Wszyscy powinni się od was uczyć organizacji i prowadzenia imprez Capoeira.