Podsumowanie roku 2015

capoeira collage

Rok 2015 był dla nas rokiem pracowitym, przynoszącym zmiany i rozwój zarówno dla grupy jak i wszystkich członków stowarzyszenia. Można nas było zobaczyć w wielu miastach, zarówno na pokazach jak i na warsztatach, gdzie rozwijaliśmy swoje umiejętności, a także zdobywaliśmy nowe cordas (czyt. kordas). Realizowaliśmy także projekt współfinansowany przez Fundację ANWIL dla Włocławka dla dzieci i młodzieży zagrożonych wykluczeniem społecznym.

Projekt odbywał się od stycznia do czerwca. Na zajęciach uczestnicy uczyli się technik capoeira, a także pracowali w grupach, poznawali instrumenty i język portugalski. Na koniec projektu odbyło się ognisko, podczas którego uczestnicy dostali dyplomy oraz pamiątkowe koszulki.
W ferie zimowe prowadziliśmy także darmowe zajęcia dla każdego chętnego.

Członkowie stowarzyszenie oraz projektu brali również udział w wielu pokazach. Pojawialiśmy się w takich miejscowościach jak: Włocławek na „Boxing Show”, na imprezie „MotoSerce”, dla Trampoliny oraz na Dniach Włocławka i Pikniku „Na zdrowie”, Bydgoszcz,Strzałkowo, Świętosław

Jeździliśmy także na wiele warsztatów, gdzie trenowaliśmy pod okiem najlepszych trenerów, zarówno z Polski jak i spoza jej granic. Ćwiczyliśmy w takich miastach jak: Poznań z Professorem II Kabecão, Estagiaro II Maximo oraz Estagiaro Torpedo, Włocławku z Mestrando Mourao, Contra Mestre Galo, Instrutorem Saimonem, Instrutorem Tucano, Instrutorem Monte’siem i Instrutorem Lagarto podczas, których dzieci z naszej grupy oraz 7 innych miast, Łodzi z Professorem Gaucho, Kaliszu z Mestre Cal Mathosem, Mestrando Mourao i Conra Mestre Galo, gdzie wszyscy obecni członkowie naszej grupy otrzymali nowe cordas w Capoeira, Wrocławiu z Professorem Barbichia oraz Contra Mestre Sem Memoria, Elblągu z Mestre Marinaldo, Mestre Bailarino, Mestre John, Mestre Aldo, Mestrando Mourão, Professor Caju, Professor Chocolate, Professor Secão, Professor Bailarino, Porfessora Alegria, Instrutor Dragão, Instrutor Cabaça, Instrutor Serrinha oraz Czeszewie i Środzie Wielkopolskiej z Professorem Caju.

Odbyło się także wiele spotkań integracyjnych dla grupy, połączonych z zabawami dla najmłodszych. Takimi wydarzeniami były: Dzień Dziecka, zakończenie sezonu, Halloween oraz CapoWigilia.

We wrześniu otworzyliśmy nowy sezon, rozpoczynając treningi dla nowej grupy wiekowej – 30+.

Pragniemy, by przyszły, 2016, rok był jeszcze bardziej owocny. A Wam na przyszły rok, życzymy sukcesów, niepoddawania się przy poprzedzających je porażkach, z których wyciągamy nauki, dążenia do swoich celów, więc i wytrwałości w postanowieniach noworocznych, a także szczęścia i zdrowia! Powodzenia!

AXE!