Mestre Burguês

Trener i Mistrz 18 mistrzów Brazylijskich, Mistrz Brazylii w 1987 roku (przez brazylijską Konfederację Pugilismo), zredagował 2 książki o capoeirze „O Estudos da Capoeira – 1976” i „Cânticos de Capoeira – 1978” Nagrał 21 płyt CD, 13 DVD i prowadziło kursy w ponad 30 krajów, organizator kilku światowych wydarzeń.

MISTRZ
Antonio de Menezes, mistrz Burgues, urodził się 06.09.1955 w Laranjeiras/SE. Kiedy miał trzy miesiące, przeprowadził się z rodziną do Rio de Janeiro.
W wieku dwunastu lat stawiał pierwsze kroki w capoeira z kolegą ze szkoły, Nelsonem, w Ramos. Aby nie dać się pokonać Chinowi, (chłopakowi, który lubił bić wszystkich), kupili książkę „Capoeira Sem Mestre”(Capoeira bez Mistrza) i rozpoczęli treningi.
Z czasem zetknął się z kręgami Mestre Mentirinha w Ramos, Bonsucesso i utożsamił się ze stylem Mestre Paulão, założyciela grupy Muzenza.

W tym czasie Mestre Paulão rozpoczynał zajęcia w Clube do Bolinha, a Burguês zdecydował się zapisać.
Przydomek wynikał z tego, że po zebraniu butelek i ołowiu na ulicach oraz sprzedaży złomu, płacił miesięczną opłatę z 3 miesięcznym wyprzedzeniem.
Mestre Burguês bardzo poświęcił się capoeira i po kilku latach Mestre Paulão, zajęty swoją działalnością w marynarce wojennej, przekazał dowództwo grupy Burguêsowi, który jest prezydentem do dziś.
W 1975 roku, po nauczaniu w Madureira i Meyer (RJ), przeniósł się do Curitiba, przenosząc siedzibę Muzenzy do Paraná, rozpoczynając pracę skoncentrowaną na korzeniach capoeiry, wdrażając tę ​​modalność w klubach, szkołach, społecznościach potrzebujących, uniwersytetach.
W swojej karierze prowadził kilka kongresów, spotkań krajowych, założył Federację Paraná Capoeira, confederação Brasileira de Capoeira i Super Liga Brasileira de Capoeira, której jest prezesem. W 2006 roku wraca do miasta Rio de Janeiro, odkrywając na nowo swoje korzenie, przyjaciół i rodzinę, odnawiając siły, aby kontynuować sagę Grupy Muzenza.